Objektiv Sigma 10-50mm

K mé nové DSLR https://mmas.cz/2016/02/nikon-d5500-uvodni-predstaveni/ Jsem zamozřejmě koupil i objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM pro Nikon.

Standardní zoom s optickým stabilizátorem obrazu proti rozmazání snímků. Objektiv je ideální pro momentky, krajiny, skupinové fotografie, architektonické snímky, nebo pro cestovní fotografie. Kontinuální vysokou intenzitu zajišťuje optimální světelný výstup a umožňuje tak vysokou rychlost závěrky, aby se minimalizovalo riziko roztřesení fotoaparátu.

Parametry

Objektiv
Minimální ohnisková vzdálenost: 17 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 50 mm
Světelnostobjektivu – nejkratší ohnisko (F): 2,8
Světelnostobjektivu – nejdelší ohnisko (F): 2,8
Maximální clona (F): 22
Konstrukce objektivu: 13 členů / 17 skupin
Stabilizátor optický: Ano
Sluneční clona: Ano (součást balení)
Délka objektivu: 91,8 mm
Počet lamel clony: 7
Vhodný pro žánr: Architektura , Interiéry, Koncerty, Krajina, Reportáže, Street foto
Rozdělení podle ohniska: Základní
Vhodný pro formát snímače:: APS-C
Typ bajonetu: Nikon F
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 28 cm
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 565 g
Filtry
Průměr filtru: 77 mm
Obecné
Nadstandardní záruka: 4 roky

//megapixel.cz

Pro začátek pouze s B+W UV filtr 77mm filtrem na který je dokonce záruka 10let. Rozptýlené ultrafialové záření v atmosféře způsobuje, že se dálky jeví jako namodralé. Tento jev se umocňuje se stoupající nadmořskou výškou. Použitím UV filtru je tento jev výrazně potlačen. Doporučujeme UV filtr nasadit na objektiv permanentně, a tak ho i mechanicky ochránit proti poškození. Obroučka filtru F-PRO má plnohodnotný přední závit a přesahuje objektiv jen o 4,5mm. Filtr tak lze použít se širokoúhlými objektivy. Nevinětuje ani u některých objektivů s ohniskem 17mm pro full-frame zrcadlovku (11mm pro APS-C). Je vyrobena na extrémně přesných CNC strojích z kvalitní mosazi. Špičkové optické sklo firmy Schott je v ní usazeno v dokonalé rovině, a nedochází tak k jeho deformacím nebo pnutí. Filtry B+W E mají osm antireflexních vrstev, které zvyšují propustnost světla sklem, snímek je kontrastnější a ostřejší. Při použití těchto vrstev nedochází k barevnému posunu procházejícího světla, který je běžný u některých jiných značek filtrů, jejichž antireflexní vrstvy pohlcují některou část spektra. Špičkové filtry B+W vyrábí německá firma Schneider Kreuznach s více než stoletou zkušeností s nejkvalitnější optikou a jemnou mechanikou.

[image_gallery images=”920:https://mmas.cz/wp-content/uploads/2016/02/DSCN1870.jpg,915:https://mmas.cz/wp-content/uploads/2016/02/DSCN1852.jpg,926:https://mmas.cz/wp-content/uploads/2016/02/DSCN1858.jpg,” ][/image_gallery]

 

 

Let us know your thoughts about this topic