USB 3.0 a jeho možnosti využití

Coje to USB (Universal Serial Bus) ?

Trocha teorie: je univerzální sériová sběrnice, moderní způsob připojení periferií k počítači.

Dělí se na verze

USB 1.1 základní přenosová rychlost 1,5 Mbit/s

USB 2.0 základní přenosová rychlost  480 Mbit/s rozšířená až na 60MB/ v režimu “Hi-Speed” s ovšem standard byla rychlost do 21MB/S

USB 3.0 základní přenosová rychlos 5 Gbit/s

USB 3.1 využíván jako Thunderbolt a USB-C

(rychlosti zde uvedené jsou rychlosmy řadiče, nikoliv rychlosti daného koncového zařízení)

USB 3.0

Porovnání USB konektoru: 2.0 vs 3.0
USB porovnání

USB HUB

 

 

Nedávno jsem začal u svého ultrabooku rešit problém hlavně při Livestreamováni s nedostatkem USB3.0. Naštěstí existuje celá řada USB3.0 Habu.

Tento problém jsem vyřešil díky Patriot PCUSB – 5Gbps Hub. Je super, že ikdyž je modře podsvícený má minimalní spotřebu. Samozřejmě je zpětně kompatibilní s USB 2.0 a 1.1 .

 

 

 

 

 

USB prodlužka

A hned nastal další problém. A to ten, že zařízení pro přenos signalu s USB (třeba muj LTE modem) rušil WI-fi u P2V+ (Phantom 2 Vision +). USB prodlužka by měla být maximalně do 5 metrů. Toto ovšem jde obejít pomocí například ROLINE USB 2.0 prodlužovací 5m A-A. Jedná se o speciální aktivní prodlužovací kabel s konektory USB-A zásuvka. Pracuje na stejném principu jako USB HUB a zesiluje průchozí signály, díky tomu lze dosáhnout celkové délky kabeláže až 25 metrů. Já mám 5m a 10m A funkuje bezvadně.

 

 

 

 

USB3.0 SSs

 

A teď  jsem se setkal s konektorem USB 3.0 SS – Super Speeed. V konkrétní vezi USB 3.0 B (najdete ho v tabulce). Já ho mám v zařízení od společnosti Blackmagic Design, které na blogu taky popíši. Jeho rychlost je 10GB/S.

 

 

 

 

 

 

USB 3.0 micro BA v neposlední řadě tento konektor zná většina zvás, ale v provedení USB3.0 B micro. Použití externí zařízení například externí HDD.

Let us know your thoughts about this topic
NAČÍTÁM...