Intensity Shuttle USB

Intensity Shuttle USB je zařízením pro střih 10bitového HD/SD videa vybaveným rozhraním USB 3.0 je ovšem možné pořídit si i verzi s thunderbolt konektorem.  Intensity Shuttle stačí připojit k počítači a můžete ihned začít nahrávat nebo přehrávat 10bitové HDMI, analogové komponentní, S-Video a kompozitní video. Díky designu je zařízení Intensity Shuttle kompaktní a snadno přenositelné. Obrovská výhoda je, že jej lze velice jednoduše připojit k vaší kabeláži. Vstupní konektory jsou na jedné a výstupní konektory na druhé straně přístroje. Intensity Shuttle je napájeno prostřednictvím USB 3.0 rozhraní. S technologiemi HDMI a USB 3.0 a plnou podporou standardu 1080p.

bmd-intensity-shuttle-001Rád bych zde upozornil na fakt že, u zařízení je naprostou nutností stáhnout si už při instalaci nejnovější ovladače ze stránek výrobce, jinak budete nemile překvapeni nefunkčností zařízení. Další věcí je ukládání surového videa, to znamená, že je schopné ho ukládat ještě bez komprimace! (velka kapacita HDD) Důležitý je také fakt, že v případě HDMI zvládá zařízení práci s 10bitovou barevnou hloubkou na každý kanál.

Hlavním účelem Intensity Shuttle je pochopitelně nahrávání videa jak z analogových, tak z digitálních zdrojů a zároveň následný monitoring na různých kamerách. Díky analogovým výstupům lze použít náhledový monitor staršího data, mnohem pravděpodobnější ale je opět příklon k HDMI.

HDMI a analogové vstupy/výstupy
Díky HDMI lze připojit video v plné HD kvalitě i audio k televizím a dalším zařízením. Analogové rozhraní je realizováno prostřednictvím klasických konektorů typu Cinch pro snadné připojení libovolného analogového audio/video zařízení. Plná kompatibilita se standardy NTSC i PAL.

Syntex_Blackmagic_Intensity_02_Konektivita_560p

Součástí dodávky je také bohatá softwarová výbava – Blackmagic LiveKey, Blackmagic Disk Speed Test a Blackmagic Media Express. Utilita LiveKey dovoluje vkládat loga či jinou grafiku v reálném čase na výstupy karty, program Disk Speed Test pak testuje výkon disků a diskových polí. Software Blackmagic Media Express dovoluje zaznamenávat (letmo i dávkově) a přehrávat video v nekomprimovaných formátech QuickTime, AVI nebo DPX, či v komprimovaných standardech ProRes, DVCPRO a M-JPEG.

 

Let us know your thoughts about this topic